Szerveztél egy nagyon frankó eseményt, eljött egy csomó ember, egy profi fotós dokumentálta a legjobb pillanatokat, és mindenki remekül érezte magát… aztán a képek szépen eltűnnek a Google Drive süllyesztőjében.
Most lehet felhorkansz, hogy “hát de Attila, ilyen nincs, kiadtak rá egy csomó pénzt…!", de el kell, hogy keserítselek: rengeteg ehhez hasonlóval találkoztam.
Pedig ezek a fotók igazán szuper kis marketinganyagok, amit ha jól használsz fel, azzal ad1: tovább építheted a branded, és ad2: még több embert tudsz bevonzani a következő eseményre.
A cikkben megmutatom, hogyan használd ezeket a fotókat jól.
1. A jó rendezvényfotók olyanok, mint egy addiktív sorozat
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy egyben feltöltenek 50-100 fotót egy Facebook-albumba, majd csodálkoznak, hogy alig nézik meg páran.
Pedig ezen nincs semmi meglepő, hiszen a feszültséget és a jóságot kis adagokban kell csepegtetni.
Csepegtess – Tegyél ki néhány képet már másnap, aztán pár nappal később újabbakat. Így folyamatosan fenntartod az érdeklődést.
Story-ban is oszd meg – Az Instagram és Facebook sztorik rövid életűek, de éppen ezért pörgetik az elérést. Rakd össze őket highlightba, hogy később is visszanézhetők legyenek.
Előtte-utána fotók – Mutasd meg, hogyan alakult át a helyszín: „Reggel még alig ténfergett itt valaki, este pedig már felrobbant a színpad környéke”
Ha a rendezvényen voltak ismert emberek vagy influencerek, jelöld meg őket – így nagyobb eséllyel osztják meg a képeidet, és sokkal több embert lehet elérni.

2. Használd őket reklámként
A rendezvényfotók nemcsak arra jók, hogy fél percig üveges szemmel nézd őket. Mesélj velük egy sztorit: mutass olyan arcokat és olyan pillanatokat, hogy akik végignézik a montázst, ott érezzék magukat (még ha csak virtuálisan is) és azt érezzék, hogy “igen, közéjük akarok tartozni”.
3. Írj belőle blogbejegyzést vagy LinkedIn-posztot
Ha a rendezvény sikeres volt, érdemes megírni az egészet egy cikkben vagy esettanulmányban.
Ha céges esemény volt, a blogbejegyzés vagy LinkedIn-poszt nemcsak a résztvevőknek érdekes, hanem azoknak is, akik legközelebb csatlakoznának.
Érdemes a visszajelzésekből is idézni, bevágni. Nincs, ami hitelesebbé tenni a dolgot, mint egy hús-vér résztvevőtől származó visszajelzés.
4. Készíts belőlük mozgó tartalmat!
Igen-igen, a statikus képek jók, de valahogy mégsem adják át sokszor úgy az érzést, mint egy dinamikus slideshow vagy videó.
Az alábbiakat érdemes szerintem kérni/használni:
Time-lapse vagy rövid highlight videó – Ez egy gyors összefoglaló a legjobb pillanatokból.
Kulisszák mögötti tartalom – Az emberek ugyanis szeretik látni, mi zajlik a háttérben: a szervezést, a készülődést, az utolsó simításokat.
Animált képek vagy GIF-ek – Egy nevető közönség vagy egy tapsoló tömeg mozgá közben még jobban visszaadja az élményt.
Ne csak egy helyre tedd ki, hanem posztold, ahova csak tudod. Az olyan social media felületek, mint az Instagram Reels, a TikTok videók és YouTube Shorts mind-mind elérhetik a potenciális (új) közönségedet.

5. Használd referenciaanyagként vagy portfólióként!
Ha rendezvényszervezőként dolgozol, vagy a céged rendszeresen szervez eseményeket, a fotók a legjobb bizonyítékok arra, hogy érdemes veled dolgozni.
Épp ezért tedd fel őket a weboldalra egy „Eddigi eseményeink” szekcióba vagy rakd ki LinkedIn-posztként. A LinkedIn célközönsége egyébként is nagyon vevő az ilyenekre.
+1 Szavaztasd meg a legjobb képeket
É s a végére egy kis interaktív elem, hiszen ezek hozzák az igen szép aktív eléréseket:
indítsd közösségi szavazást.
Például:
„Melyik volt a rendezvény legjobb pillanata? Szavazz kommentben!
Ne hagyd, hogy a képek elavuljanak – használd őket hosszú távon is!
Sokan csak a rendezvény utáni pár hétben használják a fotókat, pedig hosszú távon is rengeteg érték rejlik bennük. Lehet például egy év végi visszatekintő poszt, vagy Flashback Friday”, „Throwback Thursday” posztok. Így mindig ott leszel a vérkeringésben.
Ha pedig fotósra van szükséged, nézd meg az alábbi munkáimat.
Comments